JAK TO WYGLĄDA OD KUCHNI

Kiedy ktoś mi pisze, że jestem leniwa trafia mnie szlag.Chcę Wam coś dziś napisać, chociaż daję sobie uciąć rękę, że wiele osób i tak mnie nie rozumie. Niemniej jednak spróbuję, według zasady "wolnoć,Tomku, w swoim domku"
8 miesięcy temu zostałam mamą, pracowałam 4 dni przed porodem robiłam dla Was wpis w kraciastej koszuli który możecie zobaczyć tutaj
KLIK
na porodówce leżąc pod oksytocyną  wypisywałam druki do wysłania (dziwnie się na mnie patrzyli ) bo trwała właśnie wyprzedaż, a ja głupia nie chciałam aby moje klientki czekały tak długo,
2 tygodnie po porodzie stanęłam na szpilkach i robiłam już zdjęcia produktowe dla firm, co odbiło się na moim zdrowiu a raczej kroczu,które jak wiecie zostaje w wielu przypadkach nacięte przy porodzie.
Nieważne, chciała wróciłam, lubię moje współprace i nie chciałam, aby firmy długo czekały na mój powrót. urodziłam 14.11.2017 a już 26.11.17 był nowy wpis na blogu, dlaczego, bo lubię to co robię, bo chciałam Wam pokazać fajną kieckę.

Teraz trochę może o tym jak to wygląda od kuchni bo dziś usłyszałam, że powinnam więcej czasu znaleźć i że za mało mnie w social mediach i że jestem leniwa.
Taka oto wiadomość od osoby, dla której nie powinnam poświęcić  ani sekundy mojego cennego czasu, zaowocowała tym oto długim monologiem.
Nie wiem czemu ja mam wrażenie, że jest mnie dużo, a wręcz może nawet zbyt dużo w social mediach, cały czas mam telefon przyklejony do ręki i nie potrafię się z nim rozstać na chwilę, bo mam lęk przed tym, że po dłuższej chwili ilość wiadomości z pytaniami (bo takich jest najwięcej) zaleje mnie i nie dam rady odpowiedzieć na wszystkie (chociaż tego już też nie robię, nie odpisuje na wszystko, bo najzwyczajniej w świecie nie ogarniam ) Na fb ku mojej radości jest was prawie 53 tyś na insta prawie 22 tyś.  To mega statystyki, to znaczy, że podoba Wam się to co robię i lubicie mnie obserwować. Ja większość z Was traktuje jak moich  internetowych bliskich znajomych, ja dla Was, Wy dla mnie

Ale  może zacznę od początku.
Mój dzień zaczynam o 4 max 5 rano wtedy budzi się moje dziecko i  podaje mu  mleczko, do 7 jakieś 2 h śpiewa, buczy, mruczy, sapie, i wydaje wszelkie dźwięki, które skutecznie uniemożliwiają nam już uśnięcie, po tych 2 h jak się zmęczy pada i usypia na ok godzinę, ale my jesteśmy już tak rozbudzeni że dzień pełną parą.
Mój partner który jest moim fotografem pracuje na etacie czyli w pracy jest 8 h plus dojazdy liczmy 10 h razem, w wolnych chwilach kiedy jest przed praca lub po pracy (bo pracuje na 2 zmiany) muszę ogarnąć moją  pracę czyli współprace z firmami dla których pozuję czyli Tono, Karko, Hewoj, Lowe  i po drodze firmy jednorazowe, czy takie których produkt warty jest pokazania i polecenia Wam. Zatem mój etet i Darka tak naprawdę druga praca, bo mógłby podłubać w nosie ale robi  mi w tym czasie zdjęcia. Zatem kiedy już jest ta 7 uppp 8 dziecko jest już wyspane, trzeba w między czasie ogarnąć kuwety, umyć się, zrobić i zjeść śniadanie, przebrać pieluszkę, pobawić się itp
Darek dziś idzie na 13 do pracy wychodzi o 12 mamy 8 rano jak się dobrze ogarniesz to do 9 zrobisz wszystko potem jedno z nas czyli Darek bawi się z dzieckiem, bo ja muszę przygotować się do zdjęć czyli golę nogi, balsamuje ciało, myję włosy, maluję się, szykuje buty upsss przyszła paczka ubrań do zrobienia ok 40 sztuk ale nie są wyprasowane, no nic żelazko i trzeba to wyprasować, bo przecież na zdjęciach wygniecione być nie może, jak już wyprasuje i się uszykuję jest ok 10.30-11.00 to co zostaje nam godzina, a gdzie obiad? zrobić ? zjeść? kanapki do pracy?  zatem szybko szybo dziecko do łóżeczka czasami buczy (no trudno ) a my rozkładany tła i jazda szybko, szybko jeszcze szybciej żeby zdążyć bo kurier dziś dostarczył kolejny karton z  nowymi ubraniami. 30 stopni na dworze, ty w domu przebierasz się już 30 raz, pot leci po dupie, ale cóż taka praca, mój wybór.
No nic jest 12 ja w pełnym makijażu jakbym właśnie wracała z pokazów zostaję z robotą na pół  zrobioną i teraz ok 12-13 jest krótki sen dziecka  ojj nie nie kochana godzina to zbyt długo, godzina  to  przy dobrych wiatrach bo moje dziecko śpi na wyścigi w dzień,zatem co tu zrobić? Masz niecałą godzinę? zjeść coś , poćwiczyć,pobawić się z kotami, ogarnąć chałupę, zrobić pranie prasowanie, myć gary, umyć podłogę, włączyć i pogadać na storis, odpisać na wiadomości, jechać kupić ubrania na wyprzedaż, a może w końcu zrobić zdjęcia na nią, hmm no ale najpierw muszę jednak je wyprać i wyprasować, ok to odpiszę na wiadomości (często z pytaniami  na które odpowiedź jest pod, czy nad zdjęciem)  oj zapomniałam jeszcze siłownia, prawo jazdy, rehabilitacja, spotkanie z bliskimi, no czasami też chciałabym wyjść do sklepu.. no nic 13 budzi się moje dziecko, ma prawie 8 mc zatem nie chodzi, ale już nie leży, to mały czort który pełza z tempie  dość szybkim nie wie, że ostre krawędzie których na 49m jest dość sporo mogą mu zrobić krzywdę, no to trzeba pilnować niekiedy jedną ręką czytam mu bajkę, druga łapię za nogę, trzecią odpisuję na wiadomości, 4 rozmawiam prze telefon  5 robię "amboxing" nawet nie wiem jak to napisać..upp nie! ja mam tylko 2 ręce.
 Dobra jak już podniosę moje dziecko i przestawię je po raz 100 w międzyczasie przeczytam (trzeba było sobie bachora nie roić ), wyjdę na spacer, podam obiadek, wykąpie, odkurzę z 4 razy mieszkanie(bo nasz syberyjski kot jest wyjątkowo gubiącym włosy, do tego drugi i moje kudły się też sypią nieubłaganie ) dochodzi  godzina 18-19 o tej godzinie zazwyczaj zaczyna się nocny najdłuższy sen. UFFFFF
Mój Darek wraca ok 22 do domu to mam 3 godziny dla siebie, zatem muszę się umyć, zmyć makijaż bo po takiej całodniowej  batalii to połowa mi spłynęła, zrobić to wszystko od nowa, może uda się obejrzeć jakiś serial  i kończyć szybko zdjęcia bo jutro są kolejne do ogarnięcia, lub podróż na sesję do Łodzi, lub do Katowic,lub wpis do zrobienia, a na wpis trzeba jechać, czyli? poszukać miejsca, zapakować dziecko, wózek pieluchy, butelki, mleka itp
Teraz kawałek takiego wyjazdu na sesję z dniu wczorajszym, chciałam zrobić i pokazać wam 4 ubrania (zaznaczę,że jestem po urazie kręgosłupa w poniedziałek tamten nie mogłam się wyprostować i lekarza w domu dawał mi w dupę zastrzyki, nieważne, kiedy to było, boli ale pracować trzeba ) cały dzień był pochmurny,czyli taki w którym zdjęcia wychodzą najlepiej, zatem jazda! Pakujemy się jak beduini  i jedziemy, wypożyczam obiektyw na 100 zł na 3 h bo nasz w naprawie jadę przebieram buty,  bo po kocich łbach (jak to się pisze? ee nieważne i tak zaraz ktoś mnie poprawi ) nie da się iść w 12 cm szpilce pchać wózek, nieść 3innych stylizacji na wieszakach, torby z butami i innymi dodatkami, pytasz gdzie się przebieram?  No jak gdzie, na ulicy a co ściągam kiecę i jazda, czy ludzie patrzą? jasne zawsze, ale co mam zrobić? muszę wyciskać max z każdej wolnej godziny, no ale wracając do zdjęć ubrałam buty stanęłam i co ? i wyszło słońce tak kuźwa ostre i mocne, a przy nim ani jednej chmurki, no szlak mnie trafił zatem stoję i mówię już poddenerwowana rób, rób  bo nie będzie chmur, no ok zatem robimy jedno zdjęcie pstryk i aparat się zacina na 2 zdjęciu  i tak 3 pstryk kolejne zacinka czyli po 2 zdjęciu trzeb wyłączyć aparat, otworzyć baterię, wyjąć ją, włożyć, zamkną, włączyć aparat i zrobić jedno zdjęcie, bo przy kolejnym trzeb powtórzyć.. trafia Cię szlak? Nie?  ok dodaj do tego dziecko które z boku siedzi w wózku i ryczy bo nie lubi po prostu siedzieć, lubi jeździć co mnie w ogóle nie dziwi i też chciałabym pojeździć, jeszcze mało? dodaj to tego ludzi, którzy nagle wychodzą z najmniejszych dziur i stają Ci w tle .. więc czekasz, czekasz, biegasz od wózka do pustego tła.  Aparat się zacina, nie może złapać ostrości, słońce świeci max, dziecko się denerwuje, ludzie chodzą no bo mają do tego prawo. Na koniec moje nerwy i bezsilność spowodowały, że pokłóciłam się z Darkiem, no może nie pokłóciłam bo się nie kłócimy, ale oberwało mu się bez sensu, ja się popłakałam, bo życie nie jest takie piękne i mimo, że Ty się starasz, to nie zawsze będzie to wynagrodzone i nie zawsze wyjdą nawet głupie zdjęcia.

Chaotyczny jest ten wpis, ale nawet w głowie mam taki mętlik, że nie potrafię ładnie i składnie tego ogarnąć. Wiesz życie to kolejki u lekarz, to zus, do urząd, to poczta, to kosmetyczka, koleżka, to spacery, sklepy, imprezy, zakupy, gary, pranie, sprzątanie, sranie, to wszystko co znasz i co robisz.. Każdy z nas ma pracę, większość pracę  i dzieci czyli wszyscy wszystko rozumieją.. czy robię mało? W porównaniu do Matki Teresy z Kalkuty zapewne tak, w porównaniu do 20 letniej studentki mieszkającej u mamy bez zobowiązań zapewne nie.
Zatem szlak mnie trafił i bardzo było mi przykro przeczytać dziś, że jestem leniwa i mało gadam  do was i tylko reklamy pokazuję. Wytłumacz mi zatem  jaka jest robota blogera? Czy to nie pokazywać co, gdzie i za ile? Czy to nie dzięki mnie i innym blogerkom możesz kupić  na siebie ubranie w sklepie, który właśnie wszedł na rynek i my Ci go pokażemy, zainspirować się, przetestować jakąś nową rzecz o której nie miałaś pojęcia?
Podpiszę zdjęcie, aby uniknąć pytań (dziś na instaramie w godzinę miałam 118 wiadomości od Was tylko na insta, nie liczę pytań w komentarzach na fb , na insta w komentarzach, na fb w wiadomościach,oraz w mailach )  źle, bo tylko reklama, nie podpiszę źle bo leniwa i nie chce jej się podsiać. Nie odpiszę na wiadomość, źle bo nie szanuję odbiorcy, odpisuję wszystkim, źle bo wyrodna matka mało czasu spędza z dzieckiem.. Co zatem mam zrobić? Lubie to co robię, lubię Wam pokazywać nowości, pokazywać nowe marki, lubię swoją pracę. Ale takie wiadomości, roszczeniowa postawa i zdania typu "zatem znajdź czas!" przyprawiają mnie o ból głowy i strach.  Mogłabym jeszcze tutaj napisać milion znaków, ale  zapewne nikt by tego nie przeczytała, bo zazwyczaj parę zdań jest nie do przejścia.
Czy się żalę? Nie! Czy narzekam? Nie! Ale proszę Cię o jedno, jeśli męczy Cię moja osoba, mój sposób na życie, moja twarz, moje reklamy itp to idź gdzieś gdzie będziesz czuła sie dobrze, nie nakazuj mi jak mam żyć i co mam robić. 6 lat temu byłam  w innym miejscu niż jestem teraz, zatem i wszystko dookoła się zmienia.
99 % z Was jest zajebistych, lubicie to co robię, jesteście ze mną, ja jestem dla Was, ale wiecie jak to jest 1% potrafi zatruć całą wodę..
Mam nadzieje, że chociaż przez chwileczkę mogłaś wcielić się w moja osobę i zobaczyć oczami wyobraźni chociaż mały skrawek tego, jak to wygląda i błagam postaraj się zrozumieć chociaż troszkę.. aaaa dziś ktoś napisał mi fajne zdanie "zanim zaczniesz kogoś oceniać, ubierz jego buty i idź jego drogą"
 Dziękuję Ci dziś za to zdanie, dużo mi dało.  Dziękuję każdemu, dla kogo to co robię ma sens i jest potrzebne i przepraszam, że nie zawsze jestem w stanie ogarnąć 74 tys osób, jestem sama :(
Nie narzekam, chcę Was więcej, nie proszę o podziękowania i oklaski, ale błagam zmani kogoś ocenicie, podetniecie mu skrzydła pomyślcie trochę.. wiele w moich koleżanek, traktuje to jako dodatek przy swoim etacie, a uwierzcie mi od każdej z nas wymaga to pracy. Pracy która owocuje tym, że w świecie plus size zaczyna robić się dobrze.
Jeśli dotrwałaś do tego zdania, jestem dumna i bardzo Ci dziękuję. Do zboczenia jutro w social mediach Twoja inna , ale nadal jednak ta sama Gracja..
P. s ogarnęłam wszystkie błędy w tekście jakie widziałam, reszty nie widzę, sorry :p

115 komentarzy :

 1. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził 😑 Gracjo rób to co kochasz tak by byłaś przy tym szczęśliwa i spełniona...podziwiam Ciebie i Twoja pracę w którą wkładasz cale swoje serce ...ufff ale się rozpisałam 😁 pozdrawiam Twoja obserwatorka 😍😍😍

  OdpowiedzUsuń
 2. Kobieta, kobiecie wilkiem. Podziwiam, ze i tak ogarniasz to życie. Lubię do Ciebie zaglądać. Jest Ciebie w internetach wystarczająco. I jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Trzymaj się mocno ! Pozdrawiam Agaga

  OdpowiedzUsuń
 3. W punkt! Świetny wpis! Jeszcze wyłapałam "sterylizacja" zamiast "stylizacja" 😘 i rób dalej to co lubisz w taki sposób jaki lubisz!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gracja, jesteś wspaniała! ���� przesyłam Ci dużo sił, wytrwałości i cierpliwości do tych niezadowolonych ludzi!❤❤
  Buźka ��

  OdpowiedzUsuń
 5. Jesteś wielka ! Nie zmieniaj się

  OdpowiedzUsuń
 6. W samo sedno.
  Niektóre osoby uważają że jak nie pracujesz na etacie ,to siedzisz w domu i nic nie robisz..
  Znam to z własnego doświadczenia.
  Pamiętaj " co Nas nie zabije to Nas wzmocni"

  Pozdrawiam 😃

  OdpowiedzUsuń
 7. W samo sedno.
  Niektóre osoby uważają że jak nie pracujesz na etacie ,to siedzisz w domu i nic nie robisz..
  Znam to z własnego doświadczenia.
  Pamiętaj " co Nas nie zabije to Nas wzmocni"

  Pozdrawiam 😃

  OdpowiedzUsuń
 8. Matko Polko pracująca, rób swoje i kochaj swoich najbliższych, swoją pracę,. Ci co tak bardzo "ładnie " tobie piszą i komentują, po prostu Ci zazdroszczą������������������

  OdpowiedzUsuń
 9. Gracja, jesteś boska, silna! Podziwiam Cię za wytrwałość 😍
  Dołujące są takie sytuacje, więc życzę Ci dużo cierpliwości do tych wszystkich niezawolonych, to ich strata :)
  Trzymaj się cieplutko ❤❤😘😘

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie ma co komentować 😘 bądź dalej sobą! Nieustannie mam wrażenie, gdybyś była blizebliżej i MIAŁA CZAS poszłabym z Tobą na piwo 😉

  OdpowiedzUsuń
 11. Rób swoje,Gracka nie tłumacz się bo niea sensu,nie odpowiadają na takie durne komety��Zawsze dla mnie jesteś taka sama Gracka uwielbiam ��������

  OdpowiedzUsuń
 12. Spokojnie., bedzie dobrze 😘 Karolina N.

  OdpowiedzUsuń
 13. ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 14. Magdalena pytlik11 lipca 2018 20:40

  przeczytałam całość co do słowa i przecinka . i sama nie wiem co napisać. podziwiam Cię i mega szanuje dzięki tobie potrafię spojrzeć w lustro i uśmiechnąć się że nie jest tak najgorzej. zawsze znajdą się ludzie którym coś nie pasuje. jakby to powiedziała moja 6 letnia córka " kij im w oko" wszystkim nie dogodzisz. rób to co robisz. człowiek codziennie się zmienia. pozdrswiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Rozumiem Cie doskonale! Ludzie myślą, że wszystko robi się na ,,pstryk,, i że napewno masz nianie do dziecka. Idioci! Sama pracuje w swoim zawodzie..mam dwójkę dzieci 2 i 4 lata. Codziennie wracamy po 9 h do domu z pracy i przedszkola i nigdy nie wiem za co mam się zabrać czy np za sprzątanie czy bawić się z dziećmi...
  Szkoda czasu na takich ludzi...a Ty Gracjo rób dalej to co kochasz bo zajebiście Ci to wychodzi. 💕🌹🌹🌹
  Pozdrawiam Modzelewskajustysia

  OdpowiedzUsuń
 16. Gracka, wiem, że to zdanie padało pewnie milion razy ale nie przejmuj się...naprawdę jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Przecież wiesz, że odwalasz kawał dobrej roboty, przecież wiesz jaka wspaniała z ciebie kobieta i matka...tylko ty jedna wiesz jak ciężko to wszystko ogarnąć żeby grało i buczało...wiem, to boli jak się czyta takie rzeczy ale myślę, że ktoś kto tak pisze naprawdę nie jest wart twojej uwagi...w większości masz nas, te dobre duszyczki, które, mam nadzieję, dają ci troszkę powera...Psy szczekają - karawana jedzie dalej..rób to co robisz bo jesteś w tym zajebiście dobra!! 😘 Ja tam cię uwielbiam! 😍❤

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobrze napisane 😊

  OdpowiedzUsuń
 18. Kochana doskonale Cię rozumiem i podziwiam że sobie ze wszystkim tak dobrze radzisz bo to jest ciężki kawałek chleba,a Ty dajesz radę i starasz się więc za wszystko Ci dziękuję.
  A ludzia nigdy nie dogodzisz zawsze się znajdzie ktoś kto będzie chciał Ci wbić nóż w plecy, ale Ty się nie przejmuj i rób to co robisz najlepiej i sprawia Ci to przyjemność.
  Pozdrawiam Beata
  😉

  OdpowiedzUsuń
 19. Przeczytałam, wyczułam się. Nie daj się hejterom! Super jest to co robisz. Nie daj sobie podcinać skrzydeł. Pamiętaj że mimo wszystko możesz sobie trochę odpuścić 🙂

  OdpowiedzUsuń
 20. Gracja !!!! jesteś mega matką !!! i kobietą i blogerką,przyjaciółką ..... mam nadziję ,ze w tym pędzie jesteś szczęśliwa .Robisz super robotę ,tylko ten kto nagrywa i robi zdjecia ,lub pozuje wie jaka to trudna praca ! ściskam paietaj nie popadaj w perfekcjonizm ! bądz sobą !

  OdpowiedzUsuń
 21. Gracja nie przejmuj się tępymi babami i rób swoje. Ja uwielbiam twój profil zarówno na Insta jak i Fb. Często korzystam z Twoich polecajek i bardzo dobrze mi z tym. Pozdrawiam i cieszę się, że jest ktoś taki jak Ty, kto robi tak fajną robotę. Buziaki 😍😘😘

  OdpowiedzUsuń
 22. Szanuję cię i popieram😊 Sama zaraz zostanę mamą i też mnie drażni jak ktoś mi mówi że nic nie robię a w domu samo wszystko się posprząta itp. Szczerze to cię podziwiam bo nie mam tylu obowiązków co ty i już zaczynam się bać czy dam sobie radę jak mały przyjdzie na świat😊. Ta pani co twierdzi że się lenisz to pewnie ci zazdrości że tak świetnie dajesz sobie radę a ona sama swojego życia nie potrafi ogarnąć. Rób dalej to co kochasz a jak komuś się nie podoba to niech się nie patrzy 😊😊 Pozdrawiam 😉😉

  OdpowiedzUsuń
 23. Gracka! Jestes Mega...Najlepsza😍

  OdpowiedzUsuń
 24. Ludzie potrafia być wredni a spróbowałby jeden z drogim, jak to jest fajnie ogarniać kilkanaście spraw na raz. Dla mnie jesteś mega zajebistą kobietą , matką i blogerką ❤❤❤buziaki pozdrawiam Gosia wierna obserwatorka 😘😘😘😘

  OdpowiedzUsuń
 25. Kocham Cię kobieto😉😘

  OdpowiedzUsuń
 26. Gracjana oglądam, podglądam i czytam zawsze od deski do deski. Lubię czytać Twoje wypisy zarówno na insta jak i na fb i blogu. Niestety ludzie czasami są tak ograniczeni, że czytają tylko po łebkach albo tytuł, później piszą debilne komentarze. Ja pracuje w domu, od 12 lat jestem rękodzielnikiem,ciągle słyszę JAK TO NIE MASZ CZASU? PRZECIEŻ PRACUJESZ W DOMU, a no pracuje w domu, ale jestem też mamą 10 latka z zespołem Aspergera, który potrzebuje również dużo uwagi, dużo rozmów, wiele uwagi, psychologa, sensoryki itd. Zamówienia mam rozpisane już do końca roku praktycznie a wciąż słyszę JAK TO NIE MA PANI WOLNYCH MIEJSC PFFF PRZECIEŻ DOPIERO JEST LIPIEC, no tak bo kalendarza nie posiadam i nie wiem �� ale mam też syna, domowe obowiązki, śniadania, obiadki kolacyjki, sprzątanie i ogarnięcie zwierzaków 2 psy, koty i królik �� a i tak kocham to co robię i będę robić dalej, dla osób które cenią sobie moje rękodzieło, dla osób, które nie mówią O MATKO CO ZA CENA Z KOSMOSU, dla osób, które wiedzą, że w to co robię wkładam serce, dla osób które cenią sobie w moich pracach czasami chorobliwa dokładność, dla osób które mnie szanują tak jak ja ich szanuje i szanują mój czas i są w stanie czekać w kolejce na swoją kolej, bo wiedzą, że warto. Więc reasumując cieszę się, że jesteś, że pomiędzy całym tym zapierd...�� mogę sobie zaglądnać do Ciebie o poczytać, oglądnąc ciekawe stylizacje, czy też poczytać opinie na dany temat lub produkt. Ściskam mocno ❤️
  Mój Aniołkowy Świat

  OdpowiedzUsuń
 27. Oj tak Gracja wylozyłas całą prawdę,jak ja cie dobrze rozumiem,a wszystkim się nie dogodzi, my się z biegiem lat zmieniamy i dlatego to co robisz jest takie ciekawe,ja tam zawsze będę z Tobą ��������������

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak to mówią. Matka caly dzień coś robi A na koniec dnia tak to wygląda jakby nic nie robiła przynajmniej w moim przypadku to tak wygląda hahaha A tacy co mają czas właśnie ci zarzucać że jest cię mało to oni chyba nic nie robi tylko czekają aż się cis pojawi żeby mogli jad wylewać. Nie rozumiem tych ludzi jak chce i mam czas to oglądam i pisze że coś mi się podoba lub nie A jak nie mam czasu to nie patrzę. Bo w porównaniu z tymi co mają zawsze jakieś ale nie zawsze mam czas 😀😁 pozdrawiam cię serdecznie bardzo lubię Cię oglądać Ty sprawiła że na wakacje jeżdżę w dwuczęściowych strojach😚😊😍

  OdpowiedzUsuń
 29. Pierwszy raz komentuje😉Kochanie doskonale cie rozumiem jestem mama trojki dzieci syn 8 lat i 2 latka oraz córeczka 4 miesiace. Padam,ze tak powiem po calym dniu. Ogarniam wszystko sama czasem ktos powie o podziwiam cie ze tak potrafisz sie zorganizowac ale i znajdzie sie ktos co powie sama chcialas to masz. Dlatego ciesze sie, ze moge popatrzec na twoja usmiechnieta buzke😊sprawiasz ze mam lepszy dzien😉dziekuje i buziaki dla Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Czara się przelała , ale ..Bardzo dobrze ! Uważam ,że ten tekst powinien pojawić się dawno temu , może wtedy co poniektórzy otworzyli by oczy i zaczęli doceniać Twoja prace . Pogodzenie domu , dziecka tak malutkiego które wymaga nieustannej uwagi rodzica , pracy , wyjazdów itd to wyczyn w dla kobiety . Doba zawsze będzie za krótka . Można być perfekcyjnie zorganizowanym , a i tak jak jedna rzecz się posypie to za tym cala reszta doby - tak więc nie rozumiem jak ktoś może napisać że jesteś leniwa ! Może czas zacząć czytać i oglądać obrazki - zdjęcia ze zrozumieniem ,bo jeszcze mi się nie zdarzyło by zapytać się o coś co jest podane na tacy , podlinkowane , oznaczone lub wymienione od" @ " jest Cie bardzo dużo w social mediach i szczerze ? Nie wiem jak to robisz , teraz po przeczytaniu tego tekstu moge się domyślać aczkolwiek i tak w głowie mi się nie mieści. Super praca i wpis miejmy nadzieję dający niektórym księżniczka do myślenia . P.S.Błędy popełnia każdy , a ten który ma za dużo czasu i się nudzi zawsze te błędy wynajdzie. Pozdrawiam serdecznie . MEGG.

  OdpowiedzUsuń
 31. Gracjo jestes dla.mnie meeega inspiracja ❤ dzieki Tobie zaakceptowalam swoje plus size. Jestem dumna z Ciebie i podziwiam za to co robisz i jak robisz. Rob to co kochasz i kochaj najblizszych tak samo mocno. Wiedza jaki trud wkladasz aby byc szczesliwa i dawac to szczescie najblizszym. Twoj wieczny usmiech na twarzy sprawia ze chce sie ogladac Ciebie. Wiem ze ciezko jest czytac co hejterzy pisza. Wiem ze piszac Ci ze nie bierz sobie tego do serca co pisza bedzie ciezka sprawa bo kazdy sie przejmuje. Kiesys slyszalam ze najlepsza bronia na atak zlych ludzi to pokazabie usmiechu i tego ze cieszy nas to co robimy i dla kogo robimy. Poswiecacie sie oboje dla dobra siebie i dziecka. Piekne to jest. Tak robia kochajcy rodzice. Jestes mega dzielna kobieta. Taka pozostan. Wiele z nas patrzy na Ciebie i widzi ten ogrom pracy jaki wlozylas w swoj wizerunek i postrzeganie kobiet plus size. Badz dumna z siebie. Ja jestem dumna z Ciebie i ze moge Cie obserwowac pieknie usmiechnieta. Smutna tez obejrze �� pozdrawiam Cie bardzo gorraco. Dorota Baranowska

  OdpowiedzUsuń
 32. Hym... Gracjo powiem tak jak pisałam już Ci rano , że straciłam wiarę w ludzi . Nie potrafią docenić co tak naprawę dla nas robisz , że mimo to że masz małe dziecko które wymaga 24 h opieki jesteś w stanie robić dla nas sesję zdjęciowe (wiem ile potrzeba w to włożyć pracy żeby wyszło to jedyne zdjęcie , ale od strony aparatu ) . Ludzie myślą tylko że istnieje życie w Social-Mediach Ale tak nie jest. Rób dalej to co co kochasz bo wychodzi Ci to świetnie .Tak jak napisałaś w tych 99% jest 1% który potrafi nam wszystkim zepsuć dzień . Jestem z Ciebie dumna i podziwiam Cię za to co robisz 😊😊 Ludzie zrozumcie że ona nawet jak ma Urlop to potrafi być z nami każdego dnia żeby pokazać nam to strój to biżuterię albo buty... A tak mogła by spędzić ten czas z rodziną. Dzięki niej wiemy że istnieje wiele firm które są stworzone dla kobiet plus size. Zamiast ja dołować zacznijcie doceniać . Gracja jesteś wartościową osobą pamiętaj o tym
  Twoja obserwatorka Weronika

  OdpowiedzUsuń
 33. Zajebisty wpis 😊 pokazuje , że jesteś taka jak każda z nas, też masz czasem po prostu dość . Nie rozumiem dlaczego niektórzy nie potrafią tego ogarnąć! Ja Cię podziwiam bo sama mam dziecko, malutkie 2 miesięczne i czasem nie ma czasu podrapac się po dupie 😛

  OdpowiedzUsuń
 34. Jeszcze sie taki nie urodzil, co by wszystkim dogodzil... takze cycki do przodu i żyj tak jak lubisz😉

  OdpowiedzUsuń
 35. Chyba niektórym się wydaje że jak siedzą w domu z nosem w telefonie to i.. I mają tak samo ale to nire oni przeżyją za nas życie, a do sukcesu nie ma windy, zasuwamy schodami! Jak się komuś nie podoba niech spróbuję swoich sił i dąży to tego co masz Ty może wtedy doceni, głowa do góry! Cicha i wierna czytelniczka Buzka ��

  OdpowiedzUsuń
 36. Jesteś wspaniałą kobietą, która przywraca wiarę wielu kobietom. Dzięki Tobie zrozumiałam, że w rozmiarze xl też można być piękną i seksowną kobietą. Przywróciłaś mi wiarę w siebie. Pewnie podobnie myśli tysiące kobiet. Rób dalej to co robisz, zarażaj swoim podejściem do życia i nigdy się nie poddawaj. Niestety wszystkim nie da się dogodzić, dlatego skup się na tych, którzy rozumieją to co robisz i doceniają to. Resztę miej głęboko gdzieś. Pozdrawiam ☺

  OdpowiedzUsuń
 37. Ja cie podziwiam brawo ty ..ja padam na pysk tylko czytając co ty robisz w ciągu dnia ..serio podziwiam

  OdpowiedzUsuń
 38. Inspiracjo Ty nasza! Nie wiem jak to wszystko ogarniasz, ale życzę Ci dalszej takiej wytrwałości, cierpliwości i optymizmu który tak bije od Ciebie. I dziekuje... Dzięki Tobie lubię siebie, nie ważne że niedoskonałą ;)

  OdpowiedzUsuń
 39. Nie wiem co mam napisać. Rób to co robisz, miej gdzieś ten 1% który w życiu nie zrozumie tego co próbowałaś przekazać. Jesteś wielka, jesteś mądra, zaradna, wartościowa. Bądź z siebie dumna i nie pozwól sobie na chwilę zwątpienia przez głupie komentarze. Między innymi zmienia się moje podejście do samej siebie, do mojego myślenia. Co muszę, czego nie... To ja Tobie dziękuję i proszę, nie przedstawiaj! Bądź! Walcz!

  🙂🙂🙂

  OdpowiedzUsuń
 40. Szacun ❤️❤️❤️❤️❤️

  OdpowiedzUsuń
 41. Bylam na malym wypadzie z moja rodzina nad morzem i na sniadaniu jeden z Gosci hotelowych mial koszulke a na niej tekst: They are going to judge you anyway, so whatever...
  Zrobilam z tego swoje motto... Bo cokolwiek bys nie zrobila to i tak ludzie Cie ocenia!
  Ja uwielbiam Cie czytac! Uwielbiam ogladac Twoje zdjecia. Dajesz motywacje! Po trochu dzieki Tobie zaczelam kochac, ale takze i zmieniac swoje cialo! Jestes moja inspiracja! I nie udzielam sie zbyt czesto, i nie pisze komentarzy bo sama mam dwojke malutkich dzieci i pracuje na pelen etat i czasem jak zaczne cos pisac to zwyczajnie tego nie koncze bo mi ktos zawsze przerwie ;)
  Jestes inspiracja wielu! A skoro o Tobie mowia, znaczy, ze masz ciekawsze zycie niz oni!
  Kocham Cie i zawsze jestem i zawsze widze!

  OdpowiedzUsuń
 42. Kochana , są ludzie i LUDZIE. Nie przejmuj się tym, w takich sytuacjach myśl o tych wszystkich którzy doceniają to co robisz ❤️ Bo robisz dla nas „Pączusiów”naprawdę dużo ❤️ Jedyne czego mogę ci życzyć to wytrwałości i spokoju ducha �� Ja od siebie przesyłam dużo piórek do twych skrzydeł , byś była ponad tym ❤️�� alexandra_ess

  OdpowiedzUsuń
 43. Z każdym dniem szanuje Cię, doceniam i podziwiam coraz bardziej !❤️ A na niektóre osoby po prostu szkoda... nerwów, bo...łatwo oceniać kogoś nie będąc na "jego" miejscu.

  Ps. Super wpis. W tym chaosie jest sporo logiki i systematyczności.
  Pozdrawiam!😁❤️

  OdpowiedzUsuń
 44. Mam 5 dzieci, synek też 8 mc.Wiem co czujesz ❤
  Dziękuję, że jesteś :)

  OdpowiedzUsuń
 45. Doskonale cię rozumiem i jestem Ci Ogromnie wdzięczna za to co robisz 😘😘😘😘😘ściskam mocno

  OdpowiedzUsuń
 46. Dzięki Tobie i Twojej pracy dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak opaski na uda. Bez tego nie mogłam nosić sukienek z wiadomych przyczyn. Dzieki Tobie mogę sobie zawsze podejrzec co nowego stworzono dla takich babek jak Ty,Ja i setki innych kobiet.Z pozycji kanapy i bez wysiłku mogę ocenić co wygląda lepiej i w czym Ja czuła bym się dobrze. Dziękuję za Twój wysiłek i Twoją pracę,którą bardzo cenię.Pozdrawiam��

  OdpowiedzUsuń
 47. Gracja robisz świetną prace a do tego jesteś Mamusia😊 ja od dawna sie zastanawiałam jak to ogarniasz.... Podziwiam Cie za taka aktywność za tyle czasu ile nam poświęcasz. Niestety świat jest taki ze coraz więcej osób którym coś niw pasuje i to one zatruwają nam życie. Niczym sie nie przejmuj rob dalej to co robisz bo uwielbiam Twoje foty i twoj makijaż. Buziaki Marta

  OdpowiedzUsuń
 48. Uwielbiam Ciebie i Twoją szczerość, rozumiem jak bardzo słowa ludzi (chyba zazdrosnych?zawistnych?) Potrafią ranić i są czasami calkiem niezrozumiałe. Trzymam kciuki i sciskam bardzo mocno! Wysylam mnóstwo energii i jeszcze więcej cierpliwości <3

  OdpowiedzUsuń
 49. Świetny wpis! W samo sedno! 🤟🤟

  OdpowiedzUsuń
 50. Droga Gracjanno! Robisz kawał dobrej roboty , dajesz świetne rady, pokazujesz rewelacyjne zdjęcia i stylizacje. Podziwiam Cię i szanuję Twoją bardzo ciężką pracę. A dla mnie hejt jest zwykła zazdrością. Pozdrawiam gorąco 😊😘😘

  OdpowiedzUsuń
 51. ojej Kochana podziwiam Cię, że mimo wszystko dajesz radę to wszystko ogarnąć, rób to co robisz, czyta się Ciebie cudownie pozdrowienia Ewelina

  OdpowiedzUsuń
 52. Tak się zastanawiam od dłuższego czasu, dlaczego kobiety tak strasznie dokuczają innym kobietom, które odniosły sukces, bo dla mnie to, że Gracja ma teraz to co ma to jest sukces. Czy nie można się tym cieszyć i jakoś zainspirować? Jak mi się coś przestaje podobać, bądź mnie inspirować, albo wartości prezentowane przez kogoś odbiegają od moich to przestaje śledzić .no i doskonale wiem że poza ig i fb jest życie...prawdziwe... piękniejsze .

  OdpowiedzUsuń
 53. Ja osobiście,to zdziwiona byłam, że tak szybko stanęłaś na szpilkach po porodzie 😉 jako mama trójki, wiem jak płynie życie domowe młodej mamie ... Dlatego podziwiam, bo to wymaga od Ciebie mega "gimnastyki" aby to wszystko pogodzić. Rób dalej, to co lubisz i nie stresuj się takimi wiadomościami i komentarzami. Pamiętaj,że to jest Twoje miejsce w sieci i te kilkadziesiąt tysięcy ludzi jest z Tobą na Twoich warunkach i zasadach. Nie dogodzisz wszystkim są tacy, którzy marudzą dla samego marudzenia...

  OdpowiedzUsuń
 54. Rób to co robisz bo jesteś świetna a wiecznie niezadowolony nie dogodzisz,nie przejmuj się.😘pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 55. Po przeczytaniu tego tekstu jeszcze bardziej Cię podziwiam, a uwierz mi, że bez wpisu mój podziw i tak był ogromny. Dzięki Tobie zrozumiałam, że mogę być piękna w swoim rozmiarze i nie potrzebuje do tego aprobaty całego świata. Myślę, że nie jestem jedyną Twoją obserwatorką, która tak sądzi. Dlatego też rób swoje i nie pozwól żeby bezsensowne komentarze ludzi, po prostu zazdrosnych, w jakikolwiek sposób wpływały na Ciebie i Twoje działania. Pomagasz wielu kobietom poprzez swoją pracę i te 99%, o których pisałaś są Ci za to wdzięczne. Pozdrawiam Cię serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 56. Na głupotę i zazdrość nie ma rady. Widzę że wszędzie znajdzie się ktoś kto potrafi krytykować. Ale i z takich sytuacji trzeba czerpać doswiadczenie: co Cię nie dobije to Cię wzmocni!

  OdpowiedzUsuń
 57. Gracjo pytasz w tekście co masz robić. Moja rada, co zrob: miej tych ludzi w dupie. Jesteś wielka. Jestem z Tobą od dawna. Odkąd zaczęłas na FB chyba. Patrzę i podziwiam Cię za siłę, charakter i wewnętrzne (nie tylko;)) piękno. Trzymam kciuki za Twoje zdrowie i szczęście. I jedz dalej, a psy nich szczekają.

  OdpowiedzUsuń
 58. Jestes the best!!! Podziwiam i dziekuje, ze jestes !!! Monia D.

  OdpowiedzUsuń
 59. Wał ich wszystkich. Twoje życie twoja sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 60. Gracka, podziwiam Cię za wszystko co robisz 😘 wiesz że robisz to dobrze i co najważniejsze po swojemu, za to Cię lubię i proszę Cię nie przejmuj się tymi hejterami!!! Nie są warci nawet sekundy Twojego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 61. Wyobrażałam sobie sytuacje jak biegasz od wozka do tła albo jak makijaz po calym dniu szlak trafil....☺☺
  Ja mam tylko połowe zajeć co ty czyli dziecko 8 miesieczne psa 3 miesiecznego corke 8 letnia i dom na glowie a meza mam raz za czasu bo biedak pracuje caly czas zeby nas utrzymac
  Niezazdroszcze i podziwiam ze dajesz rade naprawde a ten kto wypisuje takue bzdury to chyba nie zna zycia....
  Dziekuje za wpis
  Pozytywna energia dla mnie
  Pozdrawiam i obserwuje nadal bez focha 😍😍😙😙

  OdpowiedzUsuń
 62. Kochana Gracjo, jestem z Tobą i wspieram Cię całym sercem ♥ życzę Ci wielu sukcesów i więcej czasu dla siebie. Dalej rób to, co kochasz ☺ pozdrawiam! Twoja obserwatorka - Karolina

  OdpowiedzUsuń
 63. Ktoś kiedyś powiedział "W piekle jest takie specjalne miejsce dla kobiet,które nie wspierają innych kobiet"i to jest prawda.Nie ważne czy chodzi o modę,politykę itp.Nie rozumiem dzisiejszego świata,tej roszczeniowej postawy naszego społeczeństwa.Potrafię Cię zrozumieć Gracuś.Byłam mamą niepełnosprawnego dziecka pracując na pełen etat.I wyobraźnię też mam niezłą i dlatego też trochę osobiście mnie boli takie przypierdzielanie się do osoby takiej jak Ty jak i do każdej kobiety.
  Ja osobiście chcę Ci podziękować,że nadal Ci się chce😉,że potrafisz znaleźć czas na odpowiedź na komentarz,oraz za polecenie fajnych sklepów,miejsc itd.Dziękuję i Gracja nie zmieniaj się.Buziaki😍😘.Aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 64. Brawo Ty uwielbiam ciebie buziaki kochana . Pozdrawiam Gosia Malek

  OdpowiedzUsuń
 65. Dla mnie jesteś zajebista... A ten kto cie ocenia nie ma chyba dzieci i nie wie ile one zajmują czasu i uwagi

  OdpowiedzUsuń
 66. Powiem tak.Tak jak piszesz 99% jest za Tobą, podoba im się co robisz i jak robisz. Ale jest ten 1% który mąci zrzedzi i kest wiecznie niezadowolony z tego co robisz. Niby to tylko 1% ale skutecznie potrafi przyslonic te 99%. Wiem co mówię, bo pracuję z ludźmi i wiem z doświadczenia że 100 osób Cię pochwalić, podziekuje a przyjdzie 1 i skutecznie obrzydzi życie. Powiem od siebie Gracja rób swoje i nie bierz do siebie komentarzy frustratów, bo oni się tym karmią. Rób swoje.Trzymam kciuki i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 67. Świetny tekst ... i wielki szacunek dla Ciebie ..pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 68. Katarzyna Cuże11 lipca 2018 21:54

  Gracja, swietny tekst. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 69. Super tekst dający do myślenia. 🤗

  OdpowiedzUsuń
 70. Całkowicie rozumiem, dużo ludzi nie rozumie, że pracując w domu pracujesz czasem 24h i napędza Cię pasja. Ten kto pracuje a nie lubi swojej pracy nie będzie nigdy wiedział o co chodzi i jeszcze będzie się oburzał, że zarabiasz na hobby. Najlepszy tekst jaki usłyszałam był "mogłabyś pójść w końcu do normalnej pracy" :)

  OdpowiedzUsuń
 71. Dzięki Tobie uwierzyłam, że mogę fajnie wyglądać będąc Plus size. Czekam właśnie na paczkę ze sklepu gdzie Ty jesteś modelką. 😊 Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 72. Bardzo dobrze powiedziane ! Chociaz znajdzie sie jeszcze jakas zmijka co jednak nie zrozumie... Ja Cie uwielbiam, uwielbiam to co robisz i bardzo Ci dziekuje ❤️❤️❤️ jestes moja inspiracja ❤️ moim idolem 😘😘😘😘 pozdrawiam cieplutko czarna z insta 😉

  OdpowiedzUsuń
 73. Zawsze wiedziałam że praca jaką wykonujesz jest mega czasochłonne i wymaga zaangażowania ale ten wpis dopiero uświadomił mi że czasochłonne i zaangażowanie to źle dobrane określenia. To co robisz to jest po prostu tyrka. Znam mnóstwo kobiet z dziećmi czy bez które nie mają czasu zrobić obiadu czy posprzątać bo.... i tu tysiąc różnych wymówek. Sama tak nierzadko robie. Jestem pod ogromnym wrażeniem i najprościej na świecie mogę Ci tylko podziękować. Ogromny szacunek dla Ciebie i tego co robisz. Od teraz na pewno zastanowię się sto razy zanim zacznę narzekać na brak czasu czy zacznę marudzić jak mi sie nie chce jak się biedna napracowalam.
  Jeszcze raz tylko tyle i aż tyle DZIEKUJE ! (;

  OdpowiedzUsuń
 74. Troszkę się już znamy i wiem jak cudowną osobą jesteś. Dziękuje Bogu że Cię poznałam, bo to właśnie dzięki Tobie nie wstydzę się tego jak wyglądam. W dupie mam to czy się komuś podobają moje grube nogi kiedy zakładam krótką kiecke i to właśnie dzięki Tobie. Podziwiam Cię i Twoją prace i jestem pewna że ja nigdy nie byłoby wstanie robić tego co Ty. Jesteś cudowna i nigdy ale to prze nigdy się nie zmieniaj.

  OdpowiedzUsuń
 75. Podziwiam Cię... :D
  Ja też mam dziecko 6 miesięczne i nie pracuję siedzę na macieżyńskim, mąż pracuje od 8-16, po pracy mi pomaga. Od 5:30 sama ogarniam dziecko, kota i dom do 17 dopóki nie przyjdzie z pracy, a wieczorem padam na twarz. Gdybym miała jeszcze do tego robić sesje zdjęciowe, wpisy na bloga i inne rzeczy które Ty robisz to chyba bym nie mogła nawet iść spać bo dnia by mi nie starczyło... Także szacunek za to co robisz!!!!

  OdpowiedzUsuń
 76. Gracja dla mnie jesteś jeszcze lepsza niż przed ciążą 😁świetnie sobie dajesz radę. Pokazujesz że można być piękna i spełniona kobieta i mama. To ludzi boli najbardziej ale nie ma sobie co tym zawracać głowy ż zazdrością ludzi nie wygrasz. Tak trzymaj jesteś najlepsza !!!😍❤

  OdpowiedzUsuń
 77. Jesteś wspaniałą osobą, normalnym człowiekiem, który ma swoje obowiązki, robi ogrom swojej pracy, jest z nami każdego dnia :) wal te wszystkie kanalie, które swoje nieudane życie próbują odreagować w sieci... SUPER BABKI GÓRĄ!!!

  OdpowiedzUsuń
 78. Rób dalej to co robisz I co Ci sprawia przyjemność zawsze znajdzie się jakaś wredna suka ktora potrafi zepsuć najpiękniejsze marzenia.Jak to się mówi opraw koronę pierś do przodu głowa do góry i rób to co robisz.podrawiam

  OdpowiedzUsuń
 79. Pięknie to ujęłas ... Kobiety które mają dzieci naprawdę maja ciężko... Wiem sama po sobie lepiej bym tego nie opisała 😘brawo ty jesteś cudowna ❤️

  OdpowiedzUsuń
 80. Masz rację,nie podoba się,to można iść gdzie indziej.Nie rozumiem takich ludzi z pretensjami jak z kosmosu.. najpierw trzeba wymagać od siebie tym bardziej, że na bank nie ma zielonego pojęcia ile pracy kosztuje Ciebie aby podać na tacy nam to wszystko.banalnie możnaby rzec nie przejmuj się, ale sama dobrze wiem, że są chwilę kiedy taki kolec zakuje bardziej niż zwykle. Dla mnie jesteś super i chętnie czytam i korzystam z tego co publikujesz. ��pozdrawiam aga a.

  OdpowiedzUsuń
 81. To ja napiszę słów kilka, chociaż raczej na co dzień jestem cichym obserwatorem :)

  Kochana moim zdaniem to nic innego jak zwykła zazdrość. Zawsze się znajdzie ktoś, kto będzie czerpał satysfakcję z tego, że komuś sprawi przykrość, wytknie to i owo. Nie ma się co tym przejmować, chociaż doskonale wiem, że nie zawsze się da.

  Ja ślędzę Ciebie i na fb i na insta już dosyć długo. Czerpię od Ciebie wiele inspiracji, uwielbiam Ciebie oglądać i czasem też myślę sobie "kurcze mogłoby Ciebie być więcej", ale zaraz ląduje na ziemie i myślę sobie "przecież ona też ma swoje życie prywatne". Także kochana rób swoje tak jak robisz to do tej pory i niczego nie zmieniaj!

  Jesteś wielka, uwielbiam Cię.
  Dominika

  OdpowiedzUsuń
 82. Życie dokładnie takie jest jak napisałaś i podziwiam Cię i szanuję że w całej codziennej bieganinie masz dla nas jeszcze czas :-)

  OdpowiedzUsuń
 83. Brawo jesteś wielka. Rób dalej to co llubisz.Jestes wspaniałą kobietą

  OdpowiedzUsuń
 84. Kochana, jesteś najlepsza, robisz coś niesamowitego, dzięki Tobie i tym "reklamą" kupiła kilka rzeczy (ubrania, kosmetyki) i jestem bardzo zadowolona dlatego w pierwszej kolejności dziękuję Ci że jesteś i że jesteś sobą 😘😘 pozdrawiam serdecznie, Ewelina 😊

  OdpowiedzUsuń
 85. Rob tak, żeby Tobie było dobrze bo innym nigdy kur** nie dogodzisz ��

  OdpowiedzUsuń
 86. Doskonale Cię rozumiem kochana, przeczytałam całość, bo poczułam zrozumienie. Mi też wiecznie brakuje czasu, a jednak mam mniej na głowie. Ludziom nie dogodzisz, szczególnie kobietom. Nie ma co zawracać sobie głowy takimi ludźmi, szkoda nerwów. Buziaki Aneta Zajda

  OdpowiedzUsuń
 87. Gracja jestes boska rób to co robisz i nie przejmuj się! Ciebie dotknęło to co Ona napisała na po niej to już pewnie splynelo. Szkoda czasu na takich ludzi!!! Gracja jest The best a Poznań Rulez. Pozdrawiam Justyna

  OdpowiedzUsuń
 88. Rób to co kochasz. A dziewczyny powinna zrozumieć że dziecko naprawdę zajmuje dużo czasu sama wiem bo mam 2 Łobuzów i pracuje. Wiem jak jest ciężko. I niech każdy zrozumie że matka zawsze ale to zawsze będzie poświęcają dziecku więcej czasu. Rób to co kochasz A jak komuś się nie podoba to niech nie komentuje głupio i niech zastanowi się nad tym co pisze. Jesteś WIELKA.

  OdpowiedzUsuń
 89. Szczerze? To dziwię się, że w ogóle odpisujesz na takie bezsensowne zaczepki bo inaczej tego nazwać nie można,szkoda tracić swój czas i nerwy na tłumaczenie się ze swojego życia. Argument, że się zmieniłaś a kto się nie zmienia sorry nie znam. Mnie właśnie się podoba,że jest dużo " reklam" przynajmniej człowiek na bieżąco jest i ma podane na tacy a nie musi sam szukać. Wiadomo nie ktorym brakuje żebyś opowiadała o swoim zyciu prywatnym, dziecku,Darku i Waszym pożyciu bo wtedy mozna by było skomentować, pouczyć, wyśmiać i pożyć Twoim życiem jak się nie ma swojego i jest się hieną emocjonalną. Nie przejmuj się ani trochę rób to co robisz tak jak lubisz i tak jak to czujesz, ja też pewien czas temu doszłam do wniosku, że to moje życie i to mi i moim bliskim ma być dobrze bo życie ma się jedno. Niestety dzisiejszy świat staje się bardzo roszczeniowy,oceniajacy a im bardziej upodlą i obrażą drugą osobę tym nie ktorzy ludzie czuja się lepiej straszne ale prawdziwe. Zawsze mówię, że prawdziwych przyjaciół i osób ktore dobrze Ci życzą nie poznaje się w biedzie tylko w czasie gdy osiągasz sukces chyba tu jest problem. Osiągnęłaś sukces wedlug mnie, rozwijasz się co uważam za najważniejsze i nie których kłuje to w oczy. Rozumiem Cię w 100 procentach rownież mam dzieci i inne obowiązki i wiem jak to jest jak.się biega jak ze sraczką zeby wszystko załatwic i ogarnąć w czasie gdy nie wiesz w co pierwsze ręce włożyć. Życzę Tobie żebyś się zmieniała tak często jak.masz na to ochotę, rozwijała skrzydła jak najszerzej i była jeszcze bardziej "leniwa" niż dotychczas, a tak naprawdę życzę Tobie zdrowia i szczęścia bo reszta tak naprawdę zależy od nas samych😘

  OdpowiedzUsuń
 90. Kochana bądź sobą 😍 niestety zawsze znajdzie się ktoś, kto z zazdrości, leżący na kanapie napisze coś przykrego 😞 bo z jego punktu widzenia wszystko jest proste i łatwe, ale sam nic nie zrobi.
  Ale ty rób dalej to co robisz. Bo zawsze myślałam że tylko ubrania xxl to tylko w wersji dla starszych pań występują, a tu się okazuje że pod nosem mogę kupić super modne ciuchy.
  Buziaczki 😘 trzymaj się 😍

  OdpowiedzUsuń
 91. Nie znam Cię od początku, ale gdy udało mi się natrafić na Twoją osobę od razu dało się Ciebie polubić. Jesteś mega sympatyczną i szczerą osobą. Jesteś dla mnie dużym wzorem do naśladowania, podziwiam Ciebie za tak wielkie zaangażowanie w to co robisz, za to jak potrafisz zorganizować sobie dzień przy tak wielu obowiązkach. Życie każdego z nas się zmienia. Może nie mam takiego "stażu życiowego" jak Ty, ale (śmieję się) mając męża, kota, trzy króliki, swoje mieszkanie i pracę trzeba sobie wszystko poukładać i wcale nie jest łatwo. Przy dziecku obowiązki wzrastają o 300% a czas skraca się niemiłosiernie. I weź tu ogarnij wszystko kiedy już wtedy brakowało czasu. Bardzo dobrze Gracja Cię rozumiem. Twoja praca jak każda inna czy to lekarza, sklepikarza, policjanta czy kwiaciarki wymaga poświęcenia sporej ilości czasu, swojego własnego czasu- jeśli dobrze go nie zagospodarujesz to praca nie będzie owocna. Każdego dnia widzę Cię czy to na instagramie czy facebooku, zdjęcie, kilka słów, krótkie video, sesja, polecajka- jaka to musi być organizacja! Przy głodnym partnerze, płaczącym dziecku i dwóch miauczących kotach ;) Nie zmieniaj się kochana, bo to co robisz tutaj dla swoich prawdziwych obserwatorów jest ogromem ciężkiej, solidnej pracy, którą w jakiś sposób zawsze staram się docenić. Jesteś taka kochana Gracka- do rany przyłóż. A ludźmi, którzy piszą te wszystkie "głupoty" to się nie przejmuj. Tak to właśnie jest- jak ktoś ma swoje nudne życie albo nie potrafi go tak dobrze poukładać to po co mieć pretensje do samego siebie? Lepiej przecież zepsuć komuś dzień, po co ktoś ma się mieć lepiej... Także Gracuś- głowa do góry i działaj dalej ze zdwojoną siłą! Trzymam za Ciebie kciuki. Pamiętaj, że tych prawdziwych "fanów" jest więcej, masz dla kogo działać. <3
  PS.: Uwielbiam czytać Twoje posty, każde bez wyjątku. Gdybyś napisała książkę na pewno zagościłaby na mojej półce :P
  PS2.: W sumie chyba bardziej chaotycznego komentarza to nie pisałam, mam nadzieję, że zrozumiesz z niego cokolwiek. Miałam milion myśli na minutę, tyle do przekazania po przeczytaniu Twojego posta, że właśnie wyszło co wyszło z tego. ;))
  PS3.: Zdjęcie! Musiałam zbierać szczękę z podłogi... obłęd! :*

  Buziaki kochana! :*:*

  OdpowiedzUsuń
 92. Kochana Gracjo... Ile byś z siebie nie dała to i tak znajdzie się ktoś komu będzie mało.. Wszystkim nie dogodzisz.. .Ja jestem z Tobą dziękuję za to co robisz za czas który poswiecasz dla mnie dla nas... Trzymaj się cieplutko 😘

  OdpowiedzUsuń
 93. Ktoś kiedyś mi powiedział,,Nie jesteś Nutellą żeby wszystkich zadowolić,,i tego się czymaj dla mnie jesteś mega

  OdpowiedzUsuń
 94. Kochana podziwiam twoją pracę jaką wkładasz aby pokazywać nam to co kochasz. Z radością oglądam wpisy na blogu czy fb. Zdaję sobie sprawę ile czasu cię kosztuje czas spędzony na sesji, podziwiam bo czasami doba to za mało. Dotego obowiązki domowe, Dzidzia. Osoba która uważa cię za leniwą powinna zastanowić się nad sobą czy ona przy prozie życia, pracy znalazłaby moc aby tyle spraw ogarnąć. Łatwo jest komuś komentować ale już trudniej zastanowić się ile ty dajesz czasu dla nas, robiąc sesje, wpisy, wyprzedaże. Kochana nie przejmuj się. Podziwiam twoja siłe i pewność. A bezmyślne komentarze nie mogą tego zniszczyć. Cmok

  OdpowiedzUsuń
 95. Super !!! Ania

  OdpowiedzUsuń
 96. Brawo za ten wpis! Myślę, że Ci ktorzy tak piszą (źle i krutykują wiecznie) sami myślą, że są idealnie i mają prawo oczekiwać tego co chcą od innych. Mnie nasuwa się tutaj zaraz mem z oslem, który idzie z kobietą i mężczyzna - wiesz o jaki chodzi? Czego nie zrobisz, zawsze komuś nie będzie pasować 😑 dziekuje za to co robisz i rób to dalej. Kibicuje mocno i trzymam kciuki 😚

  OdpowiedzUsuń
 97. Ja nie mam dzieci, prawdopodobnie nigdy się na nie nie zdecyduje, ale zawsze podziwiam matki, takie jak ty, takie jak moja mama czy moja przyjaciółka. Wierzę, że samo wychowanie dziecka to trudna sztuka, z racji mojego zawodu wiem, że prowadzenie go przez życie nie jest łatwe, a Ty dodatkowo prowadzisz nas, kobiety plus size, prowadzisz do celu jakim jest zaakceptowanie i pokochanie siebie. Jedyne co mogę powiedzieć to: gratuluję odwagi, wytrwałości i pasji i trzymam kciuki za Ciebie mocno i kibicuję całym sercem twojej pracy oraz życzę, aby twoje dziecko było tak samo wytrwałe i silne co jego mama. Jesteś godnym do naśladowania wzorem. Dziękuję :*

  OdpowiedzUsuń
 98. Hej Gracjo :) dziękuję Ci za ten wpis . Niestety muszę przyznać że bylam jedna z tych osób które nie zawsze docenialy Twój trud pracy ,jednak ja nigdy nic nie komentowałam, zazwyczaj opuszczalam Twój profil na jakiś czas lecz w krótkim czasie zawsze mi to brakowało bo jesteś mega fajna babka . Ten wpis pokazal mi jaka debilka byłam myśląc że "jest Ciebie za malo " A jednak porównując do innych blogerów jest Ciebie aż nadto . Jeszcze raz dziękuję za otworzenie mi oczu na realia Twojego życia I przepraszam za to że Ciebie nie docenialam ... dzięki za wszystko N.M.

  OdpowiedzUsuń
 99. Nie rozumiem jak mozna komus napisac takie rzeczy... jak sie nie podoba profil nie obserwuje i juz. Jak śmutne musi byc zycie kogos kto nie ma innej rozrywki niz hejtowanie innych... A ten tekst ze trzeba bylo sobie dziecka robic? Serio ktoa ci tak napisal? Matko brak slow... kochana podziwiam musisz miec stalowe nerwy ze w tak kulturalny sposob jeszcze odpisujesz u mnie bez laciny by sie nie obylo...i ten tekst o braku inspiracji... dla mnie jestes inspiracja. Kobieta ktora ogarnia dom dziecko prace i spocjal media majac tak samo jak my tylko 24 h dobe jest inspirujaca😊 ale moze tego nie zrozumie 20latka na garnuszku mamusi ktorej jedynym zmartwieniem jest umalowanie paznokci. Idac "na swoje" i zakladajac rodzine czlowiek zupelnie zmienia priorytety. Trudno zebys sie nie zmienila skoro twoje zycie tez sie zmienilo ale jak dla mnie wcale ta zmiana nie jest na gorsze jak niektorzy uwazaja po prostu mysle ze teraz bardziej docierasz do kobietek pod 30 i plus a hejtuja nieznajace zycia malolaty 😊

  OdpowiedzUsuń
 100. Jesteś wielka, jesteś boska! Ja Cię PODZIWIAM, że tak szybko wróciłaś, że wróciłaś. I dziękuję Ci za to bo bez Ciebie byłoby nudno!

  OdpowiedzUsuń
 101. Czytam, oglądam zdjęcia, ale nigdy nie komentuję. Jednak obok tego wpisu nie mogę przejść obojętnie, ponieważ jest mi zwyczajnie wstyd. Wstydzę się, jak pomyślę, że czasami mówię: " Nie mam czasu". Ja, która mam do ogarnięcia siedmiomiesięczne dziecko, dom i nic poza tym. Żadnej pracy, bo jestem na miecierzyńskim. Ja to jestem leniem, ale Ty?. Tyle rzeczy jesteś w stanie zrobić w ciągu dnia, a u mnie właśnie leży stos prania i czeka jak łaskawie znajdę czas. Podziwiam Cię za organizację, a przede wszystkim za chęci. PS. Moje dziecko też robi mi coraz wcześniejsze pobudki.

  OdpowiedzUsuń
 102. Podziwiam Cie kobitko!!! Nic sie nie zmieniaj...w 100% nigdy nikogo nie zadowolisz...zawsze się znajdzie jedna,druga którą skręca z zazdrości i wypisuje takie głupoty że aż przykro...

  OdpowiedzUsuń
 103. Jak to mówi Qczaj... to są nutrie którym nic się u innych nie podoba ale same nic nie robią dobrego ... olać nutrie 🤣

  OdpowiedzUsuń
 104. Kto chce Cię kochać, będzie kochał! Dużo sił! <3

  OdpowiedzUsuń
 105. Jestem tu od niedawna, ale bardzo podoba mi się to co robisz. A ten wpis- MEGA!!!

  OdpowiedzUsuń
 106. Gracja jesteś bardzo pozytywna osoba i rób to co kochasz zawsze bije od Ciebie dobra energię nawet gdy oglądam Ci na żywo często nie komentuje ani nie pisze ale zawsze oglądam. Jesteś super osoba .Tez mam 2 dzieci i mnóstwo pracy i trzeba to jakoś pogodzić i zawsze znajdzie się taka szelma co wszystko sprowadzi do najniższego poziomu jak poszłaś wysoko .Głowa do góry i się nie przejmuj jest z Tobą mnustwo osób ktore Cię uwielbiają. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 107. Gracja :) Pierwszy raz zostawiam komentarz na Twoim blogu. Myślę że 90% pracujących i wychowujących dzieci kobiet Cię rozumiem. (sama jestem mamą dwójki dzieci 2,5 roku i 12 miesięcy. Do tego własną firma i dom który też ktoś przecież musi ogarnąć bo samo się nic nie zrobi.) Rozumiem Twoje rozgoryczenie kiedy ty stajesz na głowie żeby wszystko ogarnąć a i tak brakuje czasu na proste czynności (no żeby iść się spokojnie wysikac :) myślę że ten niewielki procent twoich obserwatorów który jest niezadowolony i mówi znajdź czas to osoby które nie mają zobowiązań (stały związek dziecko praca) i mają czas na rzeczy o który ty czy ja w chwili obecnej możemy czasem tylko pomarzyć. Wydaje mi się że szkoda czasu którego i tak jest zawsze za mało żeby tracić energię na takie osoby. Nie uzalam się nie narzekam oboje z mężem chcieliśmy mieć dzieci ale teraz dopiero wiem ile czasu energii i poświęcenia wymaga opieka nad takimi małymi szkrabami. Jeśli to przeczytasz i coś odpowiesz będzie mi bardzo miło jeśli nie to rozumiem :) PS co do sypiacych się włosów:proponuje zrobić morfologie z oznaczeniem żelaza albo poprostu zacząć je przyjmować w jakiś suplementach bo po ciąży właśnie niedobór żelaza powoduje wypadanie włosów i ogólny spadek formy ( wiem co mówię przerabiałam to dwa razy:)

  OdpowiedzUsuń
 108. A nie podpisałam się Paulina :)

  OdpowiedzUsuń
 109. Gracja nie przejmuj sie tymi wszystkimi którzy uważają że wszystko zrobiliby lepiej, ale jedyne co robis to etat 8 godzin i maja resztę w nosie, a skoro mają czas krytykować to znaczy, że mają za dużo wolnego czasu.
  Rób to co robisz bo robisz to bardzo dobrze.
  Rzadko cokolwiek u ciebie komentuje bo po prostu sie nie chce jak nie mam nic konkretnego do powiedzenia, ale podoba mi się to co i jak robisz.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń