ZABIEG ZAMYKANIA NAYCZYNEK

Zabieg zamykania naczynek to nic innego jak, usuwanie popękanych lub poszerzonych naczynek. Wykonujemy to laserem. 

Hemoglobina zawarta w naczyniach pochłania energię fali laserowej, powodując ścięcie krwi (koagulację) i zniszczenie naczynka.
 Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Efekt zabiegu zależy od grubości, głębokości położenia , koloru i lokalizacji naczynka, jak również koloru skóry pacjenta.
Ja miałam brzydkie czerwone kreseczki w okolicach płatków nosa i mniej więcej 2 naczynka pod nosem
Na zdjęciu widać prawą i lewą stronę mojego nosa przed zabiegiem

 Oczywiście makijaż zakrywał mi naczynka, ale po zmyciu makijażu skóra dookoła nosa była zaczerwieniona, efekt reniferka z czerwonym noskiem ;)
Zabieg wykonał dla mnie gabinet http://www.beauty-factory.pl/ 
Cały zabieg trwa ok 3-5 minut (lokalizacja mojego nosa) po nałożeniu przez dwie strony specjalnych okularów następuję przyłożenie lasera i jakby rysowanie nim po "czerwonej lini" 
Jak zapewne wielu z Was wie, posiadam tatuaże sporych rozmiarów i wydawało mi się, że mój próg bólu jest wysoki hmmm okazuje się, że zabieg zamykania naczynek nie należał do przyjemnych. Oczywiście da się to wytrzymać, nawet bez ruszania głową ;) ale samoistnie płynęły mi łzy. Odczucie jakby ktoś gorącą, parzącą igła rysował po ciele.
Na całe szczęście trwa to tylko "ułamki sekund" i jest do wytrzymania, podobno ta lokalizacja jest najgorsza, Ci z Was, którzy posiadają naczynka umiejscowione w innych okolicach twarzy będą odczuwać mniejszy dyskomfort.
Zabieg jak już wcześniej pisałam nie trwa długo, ale tutaj zależy ile miejsc mamy do "naprawienia" samo przejechanie naczynka od 2 do 4 sekund.
Cena zabiegu całej twarzy do 150zł 
Po zabiegu nosek jest trochę zaczerwieniony.
Efekt widoczny jest od razu


Po zabiegu na  "naprawianym" miejscu powinny pojawić się strupki ( nie zawsze, nie u każdego) Strupków pod żadnym pozorem nie wolno zdrapać.  

Tutaj nos na 2 i 4 dzień po zabiegu. Pamiętać trzeba, że strupki nie powinny być zdrapane
 Po 6 dniach nos wygląda tak, pokazuję prawą stronę, bo tutaj działo się więcej.
Okazuję się, że drapanie strupka jest bardzo ciężkie w tej okolicy. Oczywiście świadomie nie drapałam, ale wydmuchiwanie nosa, mycie twarzy, niestety nie sprzyja strupkom. 

Moje odczucia na temat zamykania naczynek. Warto czy nie Warto?
Oczywiście, że warto! Wiem już z wiadomości, które dostaję od Was, że nie jedna z Was boryka się z tym problemem, czasami są to naczynka na nosie, czasami jedno na twarzy , które spędza sen z powiek. 
Ból trwa sekun, jest do  wytrzymania, strupka jak widzicie są do zniesienia, efekt po :) 
  

1 komentarz :